Školka pro štěňátka

Úvod ÚvodŠkolka pro štěňátka

Školka pro štěňátka je vhodná pro všechna štěňátka... Účelem těchto lekcí je především socializace, zároveň se ale dozvíte, jak své štěňátko správně vést a motivovatNaučíte se i základy agility. Nepůjde sice o žádné skákání překážek, ve školce se ale naučíte vše, se vám bude hodit jak na dráze budoucího agiliťáka, tak i při společné cestě životem.

 

Co s sebou na cvičák - krom pejska - mnoho pamlsků, které má pejsek opravdu rád, oblíbenou hračku, jednoduché vodítko (ne flexi), sportovní obuv a hlavně dobrou náladu.


 

Kdy se štěňátkem na cvičák - Na cvičák se štěňátkem můžete vyrazit po kompletní vakcinaci, což je zpravidla kolem třetího měsíce. Na první hodinu s sebou vezměte očkovací průkaz.

 

ROZPIS LEKCÍ

 

Trenérka - Evža Hlinková


Do psího světa jsem propadla, když jsem si doma vymodlila mého prvního pejska, vysněnou ruskou barevnou boloňku Česinku na jaře roku 2010. Byla mou velkou učitelkou a i přes svou výšku, se mnou šla do každého psího sportu, který jsem vybrala. Naše začátky sportovní kynologie byly na cvičáku v Ondřejově, kde jsme zkoušely poslušnost, stopy a dokonce jsme si spolu složily i zkoušku ZZO. Nejvíce nás bavily agility, kterým jsme se začaly více věnovat, jak už pod vedením Katky Růžičkové nebo na táboře ve Svojanově pod Eliškou Panáčovou. Bohužel Česinka patří do velikostní kategorie XS, tudíž nám nezbývalo nic jiného, než závodit na neoficiálních soutěžích, kde tuto kategorii otevírali. K tomu jsme se věnovaly ještě vystavování a juniorhandlingu. Na jaře 2012 jsme odchovali náš první vrh po Česince a když se štěňátka rozutekla do nových domovů, pořídili jsme si fenečku border teriéra Lolly, díky které se mi plní sny. Hned od počátku jsme začali trénovat agility u Elišky Panáčové a od podzimu 2013 u Lenky Sack pod OSA Dingo. Do agility jsme se pořádně opřeli a v roce 2015 se nám povedlo vyběhat do kategorie SA3 a také se kvalifikovat na European Open juniorů. EOJ je dodnes mým nejsilnějším zážitkem v agility kariéře. Nejen, že jsme mohly reprezentovat ČR, potkaly jsme spoustu skvělých lidí a povedlo se nám doběhnout pro titul vícemistra Evropy jednotlivců. Za své úspěchy vděčíme z velké části naší trenérce Léně, která nás vede, motivuje, trénuje a podporuje na všech závodech. Co se zkušeností s mým trenérstvím týče, tak mám za sebou vedení školiček poslušnosti pro štěňátka z Ondřejovského cvičáku, spoustu individuálních hodin ohledně pomoci s výcvikem a výchovou pejska a také vedení agility školky pro štěňátka z Roztockého cvičáku.