Poslušnost a socializace

Úvod ÚvodPoslušnost a socializace

Trenérka - Julie Ledvinková


Se psy pracuji už 26let. Vyrůstala jsem ve smečce, která mě naučila komunikaci mezi psy i s člověkem. Letité docházení na cvičák mě nadchlo pro výcvik, ale odradilo od nátlaku a násilí, které výcvikáři na psy aplikovali. Se svými psy jsem se věnovala agility, sportovní kynologii, mushingu, dogtrekkingu a výstavám. Nejcennější pro mě ale vždycky byl vztah s mým psem - důvěra, vzájemný respekt a radost ze spolupráce. Dlouhosrstá kolie, tervueren, ale i všichni složití kříženci, kteří se mnou žili, mě naučili pracovat s nervózními, citlivými, ale i dominantními psy. S československými vlčáky pracuji od roku 2004 a baví mě na nich citlivost, inteligence a učenlivost. Moje metodika výcviku je specifická tím, že dokážu "číst" zvířata a postupuji s každým týmem podle jejich individuálních možností, od bázlivých a problematických psů až k přípravě na zkoušky. Cílem výcviku je spolupracující, spolehlivý, pohodový pes, který důvěřuje svému pánovi a dá se kdykoli přivolat či odložit.


e-mail: julie.ledvinka@gmail.com, tel.: 774774149

 

Trenérka - Míša Telváková

 

Po absolvování střední odborné školy veterinární v Českých Budějovicích jsem se během studia ČZU věnovala výcviku vodících psů. Krom výcviku psů na cvičácích jsem se hodně věnovala porozumění psímu chování, chování ve smečce a nastavení postavení psa ve smečce lidí. Tyto poznatky velmi usnadňují výcvik, který je nástavbou správné výchovy. Mezi moje mazlíčky patřil Německý ovčák, kterého jsem si brala jako dvouletého a který mě toho hodně naučil. Třeba i to, že z ostrého hlídače, který nikomu nevěří, se může stát miláček rodiny. Fenka bílého švýcarského ovčáka, se kterou jsem strávila 9 let, mě zasvětila do tajů péče o štěně a provedla sportovní kynologií.
Nyní mi společnost dělá 11mesíční fena Německého ovčáka, se kterou bychom Vám rády předali naše zkušenosti. Cílem spolupráce s páníčkem a jeho pejskem je pro mě fungující tým, který může společně dělat cokoliv, ať už se chystat na zkoušky nebo příjemně trávit volný čas. Vše bez zbytečných útrap s nepřivolatelným psem nebo strachem z nepříjemné situace, když někoho potkáte na vycházce. Pejska si přeci pořizujeme pro radost a pro krásně strávené společné chvíle.

 

e-mail: s.mysula@gmail.com, tel.: 725373852