Fyzioterapie

Úvod ÚvodFyzioterapie

ROZPIS TERMÍNŮ


 

Celý život žiji a jsem „vychovávaná“ psy, posledních 15 let se aktivně věnuji agility, přesto, že je to nádherný sport a můj životní koníček, pro psí tělo je to velká fyzická zátěž. Poté co jsem se svými čtyřnohými miláčky absolvovala první ošetření Dornovou terapií a viděla téměř okamžité zlepšení problému s pohybovým aparátem, rozhodla jsem se, že chci taky pomáhat ostatním zvířatům a dala jsem na dráhu kurzů Dornových terapií, osteodynamiky u Andrejky Dunové a spousty dalších souvisejících s pohybovým aparátem lidí i psů.

 

Nabízím:

 

-          Ošetření Dornovou Metoda pro psy

 

Jedná se o jemnou manuální techniku, která ošetřuje opěrný aparát a reguluje chybná postavení kostí a kloubů v těle. Tato terapie se provádí při pohybu ošetřovaného. Svaly za pohybu nevytvářejí ochranu, ale aktivně spolupracují. Při práci svalů je zapojena do pohybu i celá kosterní soustava. Aktivní pohyb mi umožní přirozenou manipulaci s tělem ošetřovaného. Jemným tlakem prstů či dlaně působím na kosti a klouby. Navracím a usazuje je do správné polohy.

 

-          Ošetření Osteodynamikou

 

Tato terapie spojuje tyto 3 směry: Dornovu metodu, Kraniosakrální osteopatii (řeší v těle fyzické i psychické bloky) a osteopatii (zabývá se celým systémem opěrného aparátu¨)

Tato terapie následuje po ošetření Dornovou metodou a zaměřuje se hlavně na fascie, které propojují fyzické a psychické složky těla. Je to jemná manuální technika, jejímž cílem je uvolnění stažených, slepených fasciálních struktur, a rozproudění tkáňové tekutiny v těchto místech, aby došlo k lepší vzájemné skluznosti a přenosu informací do těchto míst. Propojením technik dochází k rychlejší úlevě pacienta a rychlejší regeneraci organismu a rychlejšímu návratu k normálu.

 

Obě terapie jsou vhodné jako prevence pro domácí mazlíky, ale i sportující hafany. Dále pro pejsky s problémy s pohybovým aparátem, pejsky, které odměřují, pokulhávají, hrbí se, chovají se jinak. Také po operacích na rozvolnění zjizvených tkání, pro štěňátka po těžkém porodu. Samozřejmě terapii lze zařadit až po odeznění akutního stavu a v těchto případech až po svolení veterinárního lékaře.

 

Terapie probíhají na zemi na podložce. Může se stát, že během úvodní konzultace budete požádáni o bližší vyšetření veterinárním lékařem (RTG snímky, laboratorní vyšetření nebo jiné zobrazovací techniky..) než dojde na ošetření Osteodynamikou či Dornovou metodou - prosím respektujte to. 

 

S sebou pozitivní náladu, pamlsky, košík, pokud by psík nespolupracoval.

 

Po terapiích počítejte s klidovým režimem, o jehož délce budete informováni.

 

Těším se na VásJ Míša Vokurková