Bull sporty

Úvod ÚvodBull sporty


Jedná se o sporty náročné na sílu, rychlost, vytrvalost i houževnatost. Jsou primárně určené pro teriéry typu bull, avšak uvítáme každého pejska, kterého tyto sporty budou bavit :)

 

Přihlašovat se můžete přes FB stánky ZDE, nebo v rozpisu tréninků

 

ROZPIS TRÉNINKŮ

 

Disciplíny, ve kterých se závodí, a které je možné u nás trénovat:

 

A – FRAME

Disciplína se provádí na překážce ve tvaru písmene A stanovené velikosti a rozměrů. Úkolem psa je po dobu 1 minuty překonávat překážku tam a zpět a dosáhnout co nejvyššího počtu přeskoků.

 

CLASSIC JUMP   

Úkolem psa je přeskočit co nejvyšší výšku na konstrukci k tomu určené.

 

LONG JUMP

Soutěží se na speciální konstrukci 6 - 7 metrů dlouhé a 1,8 až 2 metry široké, pomalu se zvedající tak, že první tyčka je umístěna ve výšce 10 cm a poslední ve výšce v rozmezí 38 - 45 cm. Tyčky jsou od sebe vzdálené 10 cm. 

 

MONKEY TRACK

Disciplína probíhá na 100 až 200 m dlouhé dráze, na které jsou umístěny různé překážky. Úkolem psa, společně s handlerem, je bezchybně a v co nejrychlejším čase překonat celou dráhu.

 

TUG OF WAR

Soutěží se v předem vyznačeném prostoru, kdy je úkolem psa, uvázaného v postroji řetězem ke kolíku, zakousnout peška a vytrhnout nebo jiným regulérním způsobem získat peška psa uvázaného stejným způsobem naproti. Pešci jsou navzájem spojeny řetězem.

 


TREADMILL

Pes běží na běhacím pásu opatřeným měřičem uběhnuté vzdálenosti, upnutý na postroji po dobu 2 minut. Treadmill je vhodný při rehabilitci zraněného psa, pomáhá při kondičním tréninku a udržení psa ve zdravé kondici. Jedná se o trenažer (běžecký pás), který si pejsek rozběhává sám - je poháněn vlastní silou. Umožňuje mít psa v plynulém, pravidelném a hlavně kontrolovaném pohybu.  

 

WALL CLIMBING   

Disciplína probíhá na kolmé stěně, která je zpravidla pokryta vroubkovanou gumou, a která je opatřená kladkou na zavěšení lana s peškem.Úkolem psa je vyběhnout po stěně co nejvýše, zakousnout se do peška a vydržet na něm po stanovenou dobu. Většinou je stanovená doba v rozmezí 3 - 5 sekund.    

 

HIGH JUMP

Soutěží se na speciální konstrukci opatřené kladkou na upevnění lana s peškem.Úkolem psa je vyskočit co nejvýše na volně zavěšeného peška a udržet se na něm po stanovenou dobu. Většinou je stanovená doba  v rozmezí 3 - 5 sekund.  

 

HANG TIME

Pes vyskočí a zakousne se na peška zavěšeného většinou 160 cm nad zemí a musí zůstat viset bez dotyku nohou země na peškovi co nejdéle.Špičkové výkony jsou kolem 1 hodiny visu.  

 

THRUST LOAD UP

Jedná se o disciplínu, kde pes roztahuje danou váhu, zavěšenou přes kladku tak, že se pes zakousne do peška a musí couvat.Závodí se ve dvou variantách, a to kde pes se musí co v nejkratším čase dostat za cílovou čáru a nebo se soutěží v co nejvyšší vytažené váze.  

 

WEIGHT DRAG PULL

Každý pes musí uběhnout s připnutými saněmi, s příslušným závažím, stanovenou vzdálenost 40m v časovém limitu 60 sekund.Jestliže pes nedoběhne za cílovou čáru v časovém limitu, je pokus považován za neplatný.   

 

 

Tréninky jsou na vlastní zodpovědnost každého majitele psa. Psovod odpovídá za případné škody na majetku a újmy na zdraví jiných lidí či psů, způsobené jeho psem nebo jím samým.  Cvičiště nepřebírá odpovědnost za případná zranění psů. Je vhodné mít pejska veterinárně vyšetřeného, zdravého, v dobré kondici a s platným očkováním. Agresivní chování majitele ke psu nebude tolerováno. Není přípustné ani agresivní chování psa k lidem!